Cenniki do programu Norma

Bazy cenowe wykorzystywane podczas kosztorysowania w programie Norma to ważny element, bez którego ciężko sobie wyobrazić współcześnie przygotowywanie kosztorysów. Oczywiście można bazować na własnych cenach i wielu kosztorysantów tak czynie, ale możliwość stworzenia kosztorysu w oparciu o średnie rynkowe ceny jest szczególnie popularna wśród inwestorów przygotowujących kosztorysy uproszczone i szczegółowe.

Podczas pracy z programami Norma Pro lub Standard możemy wykorzystywać wszystkie najpopularniejsze bazy cen takie jak Sekocenbud, Intercenbud czy Orgbud Serwis. Producenci tych cenników najczęściej oferują możliwość zakupu rocznego abonamentu. Biorąc pod uwagę fakt, że tego typu cenniki aktualizowane są co 3 miesiące, abonament obejmuje wówczas 4 kolejne wydania danego cennika. Oczywiście jeśli ktoś nie potrzebuje, aż tak często uaktualniać swoich wycen – w końcu zmiany cen zazwyczaj nie są aż tak gwałtowne, by co 3 miesiące zmieniać się o 180 stopni mogą spokojnie zakupić pojedynczy kwartał danego cennika.

Wszystkie programy kosztorysowe z rodziny Norma współpracują z cennikami to oznacza, że kosztorysy przygotowywanie w Normie Pro czy Expert mogą być łatwo wycenione w oparciu o dany cennik. Najczęściej konieczne jest zaimportowanie takiego cennika z bazy otrzymanej na płacie CD, ale jest to czynność prosta i możliwa do zrobienia przez każdego.