Buduj z Głową – aktualizator do programów Norma

Program kosztorysowy Norma jak każda aplikacja komputerowa może się zestarzeć. Branża programów kosztorysowych jak każda inna opiera się na rywalizacji producentów różnych programów i każdy z nich liczy na osiągnięcie przewagi w tym wyścigu m.in. poprzez wprowadzanie różnych nowinek i usprawnień. Dziś trudno to sobie wyobrazić, ale pierwsze wersje Normy PRO nie posiadały np opcji przeszukiwania katalogów po rdzeniach słów kluczowych. To wygodna opcja bo mając do przeszukania 40 KNRów możemy nie być pewni czy w opisie danej pozycji katalogowej jest użyte słowo „cegła” czy może „cegły”. Wpiszemy zatem wspólny rdzeń „cegł” i otrzymamy listę pozycji z KNRów zawierających „cegł”, niezależnie od końcówki.

Ta funkcja pojawiła się w miarę rozwoju programu. Firmy, które zakupiły program kosztorysowy Norma PRO zaraz po premierze ten program i nie aktualizowały go do dzisiaj wciąż nie mają jej dostępnej. Dlatego właśnie warto korzystać z opcji aktualizacji programu. Takich zmian w ciągu 10 lat istnienia programu na rynku było naprawdę sporo. Żeby tylko wspomnieć o opcji importu kosztorysu z pliku PDF, bez której wielu kosztorysantów nie wyobraża sobie pracy z kosztorysem.

Aktualizator programu Norma nazywa się Buduj z Głową i jest wydawany co kwartał. Zakupić można go w abonamencie rocznym i potem przedłużać na kolejny okres. Taka „wierność” jest premiowana niższą ceną za przedłużenie abonamentu, niż gdybyśmy chcieli dokonywać zakupu aktualizacji z przerwami. Warto o tym pamiętać – stałe aktualizowanie programu to nie tylko wymierna oszczędność finansowa, ale też program pozbawiony wad.