Uczmy się!

Kiedy pierwszy raz otwierasz na swoim komputerze jakikolwiek program do kosztorysowania, ot choćby Norma PRO, to możesz początkowo czuć się mocno zagubiony. Mnóstwo dziwnych ikonek, po kliknięciu w które otwierają się kolejne okna z kolejnymi ikonkami… Masz ochotę rzucić to wszystko i więcej nie wracać do tego programu. „Jakim cudem można taki skomplikowany program obsługiwać?” – myślisz.

 

A właśnie, że można. Grunt w tym, żeby się go nauczyć. W internecie można znaleźć szeroką ofertę wpisując frazę np.: szkolenia Norma. Na tego typu szkoleniach poznasz szczegółowo obsługę programu, przypomnisz sobie teorię podstaw kosztorysowania. Potem trochę praktyki i program nie będzie miał przed tobą tajemnic.

 

Pamiętaj!. Jeśli wydajesz duże pieniądze na oprogramowanie, którego nie znasz, nie żałuj ich też na szkolenia. Zrób prosty rachunek, ile stracisz w czasie, w którym sam będziesz próbował poznać program, w porównaniu do sytuacji, gdy po kilku dniach kursu będziesz pewnie się czuł obsługując program. Uczmy się!

Dodaj komentarz